ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

سایت تخصصی تبرید سرویس در زمینه تعمیر لوازم خانگی در منزل مشغول به فعالیت میباشد و به بررسی برنامه ها و ارورهای تمامی برندها و محصولات لوازم خانگی پرداخته است تا چنانچه مصرف کننده هر محصول از هر برندی که هستید، بتوانید به راحتی با مطالعه مقالات در این سایت نیاز خود را بر آورده نمایید.اگر نماینده رسمی محصول شما در ایران وجود ندارد ، اگر پرداخت هزینه های گزاف خرید لوازم خانگی برای شما سخت است یا بر روی پنل نمایش صفحه دستگاه شما اروری نمایان شده است و نمی دانید برای رفع آن چه باید کرد، جای نگرانی نیست! کافیست به مقالات سایت تبرید سرویس سری بزنید .در این مقاله قصد داریم شما را با کد خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

  جهت مشاوره رایگان برای عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی خود می توانید با شماره های 09109972200 و 03133451846 تماس حاصل فرمایید  

 
 
کدخطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور bE در ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور bE در ماشین ظرفشویی LG زمانی نمایان می شود که داخل دستگاه بیش از حد کف ایجاد شده باشد یا ماشین ظرفشویی تراز نباشد.به شما توصیه می کنیم با مشاهده ی این پیغام موارد زیر را انجام دهید :

 • برای شستشو ظروف از مواد شوینده دستی استفاده نکنید و فقط از مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده نمایید.
 • امکان دارد ماشین ظرفشویی تراز نباشد ، اطمینان حاصل کنید که دستگاه به درستی تراز شده باشد.
کدخطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور CL در ماشین ظرفشویی LG

نمایش ارور CL به معنی فعال بودن ویژگی قفل کودک ماشین ظرفشویی LG می‌باشد، قفل کودک یک سطح محافظتی برای جلوگیری از تغییر وضعیت تنظیمات و یا راه اندازی ظرفشویی توسط کودکان می‌باشد.برای برطرف کردن ارور CL می‌توانید کلید Child Lock را برای 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیرفعال شده و همه کلیدها بتوانند به درستی کار کنند.

کدخطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور AE در ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور AE یا EI در ماشین ظرفشویی LG زمانی نمایان می‌شود که سنسور نشتی کف ماشین ظرفشویی وجود یک نشتی آب را تشخیص دهد.

چه مواردی باعث به وجود آمدن ارور یا خطا AE یا EI می شود؟

 • نشتی از اتصالات شلنگ ها
 • نحوه چیدمان ظروف داخل ظرفشویی
 • نشتی از قطعات داخلی ماشین ظرفشویی

برای رفع ایراد AE یا EI ماشین ظرفشویی LG موارد زیر را بررسی نمایید:

 • ممکن است محل تخلیه ماشین ظرفشویی گرفتگی داشته باشد و مانع تخلیه کامل آب شود و باعث نشتی از شلنگ تخلیه شود.
 • در صورتی که کف آشپزخانه را شسته باشید امکان دارد این ارور را مشاهده نمایید ، در این حالت بهتر است چند ساعت ماشین ظرفشویی را خاموش کنید تا محیط زیر آن خشک شود. .
 • هنگام چیدن ظروف داخل ماشین ظرفشویی توجه کنید اگر داخل ظروف آب وجود داشته باشد بهتر است آن را داخل سینگ خالی کرده و بعد داخل دستگاه قرار دهید ، تا از بروز همچین مشکلی جلوگیری شود.
کد خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور HE در ماشین ظرفشویی LG

ارور یا کد خطا HE در ماشین ظرفشویی LG مربوط به مدار گرمایشی آب می باشد.علت بروز ارور یا پیغام HE در ماشین ظرفشویی ایرادات

 • هیتر
 • سیم کشی هیتر
 • ترمیستور می باشد

هنگامی که ارور HEروی نمایشگر ماشین ظرفشویی نمایان می شود باید جهت رفع عیب و تعمیر ماشین ظرفشویی از تکنسین های ما کمک بگیرید.

 

  جهت مشاوره رایگان برای عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی خود می توانید با شماره های 09109972200 و 03133451846 تماس حاصل فرمایید  

 
 

کد خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور FE در ماشین ظرفشویی ال جی

زمانی که سنسور دستگاه تشخیص دهد آب وارد شده داخل ماشین ظرفشویی بیش از حد معمول است ارور FE می‌دهد.علت بروز ارور یا پیغام FE در ماشین ظرفشویی LG ایرادات شیر برقی یا برد می‌باشد. هنگامی که ارور FE روی نمایشگر ماشین ظرفشویی نمایان می‌شود برای رفع این عیب از تکنسین های تبرید سرویس کمک بگیرید.

کد خطا یا ارور های ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور NE در ماشین ظرفشویی LG

کد خطا یا ارور nE مربوط به  موتور مقسم آب ماشین ظرفشویی LG می باشد.این موتور وظیفه تنظیم و حرکت پره مقدار قدرت پخش آب را بر عهده دارد .کد خطای NE در صورتی ظاهر می گردد که مشکلی در هدایت آب به درون بازو های آبپاش و یا همان پروانه ها رخ دهد. چنانچه هر یک از اجزای دخیل در این فرآیند عملکرد صحیح نداشته باشند این ارور رخ می دهد.

 • قطعاتی چون موتور مقسم آب،
 • میکروسوئیچ،
 • لوله های انتقال دهنده آب به پروانه ها

و نهایتا برد کنترلر، قطعاتی هستند که، پاشیدن آب به روی بشقاب ها را کنترل می کنند. هنگامی که nE روی نمایشگر ماشین ظرفشویی نمایان می شود.جهت مشاوره و رفع مشکل با تعمیرکاران متخصص تبرید سرویس تماس بگیرید.

کد خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور PF در ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور PF در ماشین ظرفشویی LG مربوط به ایرادات برق می باشد.علت به وجود آمدن ارور PF در ظرفشویی می تواند عوامل زیر باشد:

 • قطع و وصل شدن جریان برق منزل
 • ایراد از محافظ یا سه راهی برق
 • ایرادات برق ماشین ظرفشویی

برای رفع ایراد خطا PF در ماشین ظرفشویی LG موارد زیر را بررسی نمایید:
هنگامی که ماشین ظرفشویی تان حین کار باشد و جریان برق منزل قطع شود و بعد وصل شدن برق دستگاه پیغام PF را نمایش می دهد شما می توانید یکی از کلید های روی پنل ماشین ظرفشویی را انتخاب کنید تا ارور از صفحه نمایش محو شود و بتوانید از نو دستگاه را راه اندازی نمایید.

کد خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور LE در ماشین ظرفشویی LG

زمانی ارور یا خطا IE در ماشین ظرفشویی ال جی نمایان می شود که آب کافی وارد دستگاه نشود.موارد زیر می تواند علت به وجود آمدن ایراد IE در ماشین ظرفشویی شود:

 • ایرادات مربوط به آب منزل
 • ایرادات مربوط به شلنگ ورودی آب
 • ایراد در شیربرقی و میکروسوئیچ نشتی و …

راه حل رفع ایراد کد خطا یا ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

 • لطفا بررسی نمایید شیر آب  کاملا باز باشد و همچنین فشار آب منزل نیز مناسب باشد.
 • مسیر شلنگ ورودی آب را بررسی نمایید امکان دارد پیچ یا تاخوردگی داشته باشد و مانع ورود آب به داخل ماشین ظرفشویی شود.
 • در صورت عدم رفع ایراد با متخصصین تبرید سرویس تماس بگیرید.

 

  جهت مشاوره رایگان برای عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی خود می توانید با شماره های 09109972200 و 03133451846 تماس حاصل فرمایید  

 
 
کد خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور F در ماشین ظرفشویی LG

به چه علت ارور یا کد خطا F در ماشین ظرفشویی ال جی نمایان می شود؟

با انتخاب برنامه Auto در ماشین ظرفشویی برخلاف سایر برنامه ها که از ابتدا  زمان شستشو را نمایش می دهند ، این برنامه علامت F را نمایش می دهد .در این حالت حس گر تمیزی آب دستگاه کار کرده و زمان و دمای آب شستشو را با توجه به میزان چرب بودن ظروف  تشخیص می دهد. امکان دارد این عملکرد چند دقیقه زمان ببرد .پیغام F در ماشین ظرفشویی ال جی یک عملکرد طبیعی می باشد.

کد خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور cd در ماشین ظرفشویی LG

کد خطا یا ارور Cd در ماشین ظرفشویی ال جی نشان دهنده خنک سازی بعد از خشک کن (Cool dry) می باشد .بعد از اتمام کامل کار ماشین ظرفشویی این پیغام نمایان می شود تا 4 ساعت روی نمایشگر باقی می ماند.این پیام یک عملکرد طبیعی در ماشین ظرفشویی ال جی می باشد و ایراد محسوب نمی شود.

کد خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطا یا ارور CE در ماشین ظرفشویی ال جی

ارور یا کد خطا  CE در ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به ایرادات موتور می باشد.علت بروز ارور یا پیغام CE در ماشین ظرفشویی ایرادات سیم کشی موتور ، روتور و … می باشد.هنگامی که ارور CEروی نمایشگر ماشین ظرفشویی نمایان می شود  برای رفع عیب نیاز به بررسی از طرف تکنسین می باشد و میتوانید از متخصصین تبرید سرویس کمک بگیرید.

 

  جهت مشاوره رایگان برای عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی خود می توانید با شماره های 09109972200 و 03133451846 تماس حاصل فرمایید  

 
 
ارورهای ظرفشویی الجی

درصورت بروز مشکل و یا نیاز به هرگونه مشاوره و خدمات و تعمیرات ظرفشویی در اصفهان متخصصین تبرید در خدمت شما عزیزان می باشند.
( تبرید سرویس سرعت در زمان، سرویس در مکان و متخصص در فن )
مدیریت فنی اصفهان: 09109972200
دفتر تهران: 28421032-021

دوست عزیز نظر شما برای ما بسیار ارزشمند است
[کل: 5میانگین: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *