6نکته برای تصحیح رایج ترین مسائل ماشین ظرفشویی


مشکل 1: استفاده از صابون اشتباه

بدی این کار چیست؟: به نظر می رسد این کارعقل سلیم است ، اما مواد شوینده ماشین ظرفشویی مانند صابون ظرف نیست. در حالی که هر دو محصول ظروف را تمیز می کنند ، آنها به روش های مختلفی این کار را انجام می دهند. استفاده از صابون معمولی ظرف در ماشین ظرفشویی باعث ایجاد بوی صابون و کبودی می شود.
راه حل: فقط از مواد شوینده ای استفاده کنید که برای ماشین ظرفشویی طراحی شده باشد.

مشکل 2: استفاده نکردن از دستگاه شست شو

بدی این کار چیست؟: پرش به کمک شستشو باعث دو مشکل اساسی می شود. اول ، این می تواند به خیساندن ظروف خیس منجر شود که شما را مجبور به خنک کردن ظروف ، بشقاب و کاسه می کند ، که یکی از بیشترین شکایات کاربران ماشین ظرفشویی است. دوم اینکه ، استفاده نکردن از آن باعث می شود لکه های آب و یک فیلم مبهم به محض خشک شدن روی ظروف شیشه ای شما قرار گیرند.
راه حل: یک ماده شستشو ، که واقعاً باید آن را به عنوان یک خشک کن نامید ، کمک می کند تا آب ظرف های شما حذف شود. نه تنها به خشک شدن سریعتر آنها کمک می کند بلکه از اتصال مواد معدنی به مواد شیشه ای شما نیز جلوگیری می کند.

مشکل 3: آب گرم ازقبل بارگیری نشده است

بدی این کار چیست؟: دقیقاً همانطور که وقتی اجازه می دهید قبل از شروع حمام آب گرم شود ، باید همین کار را برای ماشین ظرفشویی خود انجام دهید. دستگاه آب خود را از سینک آشپزخانه می گیرد ، بنابراین اگر قبل از بار خود آب داغ نکنید ، چرخه را با آب سرد شروع می کنید. این بدان معنی است که ماشین ظرفشویی شما به آن اندازه کارآمد نخواهد بود ، و ظروف شما به ویژه در زمستان که لوله های شما سرد است ، تمیز نمی شوند.
راه حل: آب گرم را در سینک آشپزخانه خود برای چند دقیقه بکشید تا پمپ را به اصطلاح بگذارید. به این ترتیب بار را با آب گرم شروع می کنید و بار کارآمدتر می شود.

مشکل 4: اضافه بار

بدی این کار چیست؟: این وسوسه انگیز است که قبل از بارگیری ، آخرین ظرف را درون واشر بچسبانید ، اما ایده خوبی نیست. بار اضافی نه تنها منجر به کثیفی ظروف می شود ، بلکه بازوی پاشش در قسمت پایین دستگاه نیز نمی تواند کار خود را انجام دهد – به خصوص اگر قفسه پایین شما پر باشد. آب قادر نخواهد بود به ظروف فوقانی برسد و حتی ممکن است مواد غذایی باقی مانده را از قسمت پایین قفسه به بالا اسپری کند. همچنین در صورت برخورد نیروی اسپری به یکدیگر می تواند به ظروف شما آسیب برساند.
راه حل: طبق دستورالعمل سازنده خود بارگیری کنید.

مشکل 5: گذاشتن مواد غذایی زیاد روی بشقاب ها

بدی این کار چیست؟: هیچ کس نمی گوید قبل از قرار دادن آنها در ظرفشویی ، باید ظروف خود را با دست بشویید ، اما غذای بیش از حد روی بشقاب و ظروف نقره ای شما می تواند فیلتر را مسدود کند.
راه حل:
همه چیزهایی که جامد و بزرگتر از یک سکه هستند را ازروی ظروف حذف کنید.

مشکل 6: تمیز نکردن فیلتر

بدی این کار چیست؟: بیشتر ماشین های ظرفشویی جدیدتر دارای فیلتر دستی هستند که شما را ملزم به تمیز کردن مرتب آنها می کند. اگر هرگز فیلتر خود را تمیز نکنید ، ماشین ظرفشویی شما می تواند شروع به بوی کند. این کاربه دستگاه آسیب نمی رساند ، اما می تواند باعث ایجاد مشکل در تخلیه یا روان نشدن آب شود.
راه حل:
هر هفته فیلتر خود را تمیز کنید.

اخباربروزرسانی هامقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *