مشکلات رایج در یخچال و فریزر شما و راه حل های قابل دسترس مصرف کننده


1- فریزر من صداهای عجیبی دارد !!

ابتدا سوالاتی اساسی از خود بپرسید که آیا یخ ساز کار می کند ؟
آیا فریزر دمای مورد نظرشما را حفظ می کند ؟
آیا آب را یخ و یخ را آب می کند ؟
اگر همه چیز به درستی کار می کند احتمالاسرو صدای دستگاه فقط عملکرد عادی روزانه خود را انجام می دهدکه در روزبا صدای وزوز و یا شبیه زوزه کشیدن است که این صدا در شب ممکن است بیشتر و بلند تر به نظر برسد. اگر اینطور است این جزئیات مربوط به صداهای معمولی دستگاه می باشدولی اگر یخچال فریزر شما علاوه بر این ، صداهای عجیب و غریب دیگری داشته باشد راه حل آن را به متخصصین تبرید سرویس بسپارید.

2- در یخچال فریزر من یخبندان وجود دارد !!

یخ زدگی در اطراف واشرهای درب فریزر نشان می دهدکه بطور کامل درب فریزر بسته نشده است پس باید از آببندی واشرهابه درستی جلوگیری شود .
ممکن است ظرف یخی درب آن که بطور صحیح بسته نشده در فریزر قرار گرفته باشد .
اگر یخبندان سبک و برفی باشد دمای یخچال بسیار پایین است .دمای تنظیم شده بسیار پایین به دلیل خنک شدن دستگاه ، فرصتی برای حذف رطوبت هوا ندارددر نتیجه قبل از شروع چرخه ی خنک کننده بعدی رطوبت به برف تبدیل می شود .پس ابتدا اطمینان حاصل کنید از دمای یخچال که حدود 4الی 5 درجه سانتی گراد باشد و برای فریزر منفی 18 درجه سانتی گراد باشد .

3- در کف کناره های فریزرمقداری آب نشت می کند !!

برای این مشکل بررسی کنید ممکن است تخلیه یخبندان بیش از حد یخ زده باشد و نیاز به یخ زدایی و تمیز کردن داشته باشد . حتی آب روی زمینکنار فریزر هم ممکن استبه همین دلیل باشد .
اگر یخ زدگی روی کویل های تبخیر باشدآب تولید می کند و این ممکن است به دلیل استفاده زیاد به ویژه در مواقع رطوبت باشد در اینصورت تعداد دفعات باز بودن درب فریزر و زمان آنرا کاهش دهید .

4- درجه حرارت خیلی گرم است !!

قرار دادن محصولات درون یخچال و فریزر حایز اهمیت است. دقت داشته باشید وسایل بطور مساوی و پراکنده در نزدیکی وسط قفسه هانگهداری شود. تا مانع از باز شدن دریچه های هوا نشوید و مانع گردش مناسب هوا نشویید.

بررسی کنید که دستگاه در محیطی بین 55 درجه فارنهایت (13 درجه سانتی گراد ) و 110 درجه فارنهایت (43 درجه سانتی گراد)نگهداری شود . اگر دمای محیط خیلی سرد باشدفریزر زمان اجرای کافی را برای حفظ درجه حرارت خود دریافت نکند. و اگر دما خیلی گرم باشد دستگاه نمی تواند فضای داخلی را در دمای مطلوب تنظیم کند .

اخباربروزرسانی هامقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *