مشکلات احتمالی در ماشین ظرفشویی


1) درماشین ظرفشویی من ،پس ازشست وشو،لکه های سفید روی ظروف می ماند.

ما مشکلات احتمالی را در اینجا برطرف خواهیم کرد ، امیدوارم بتوانیم منبع مشکل را شناسایی کنیم.

مواد شوینده ظرفشویی

عمل شوینده و شست وشو به منظور تجزیه ذرات مواد غذایی که در چرخه کارد و چنگال ها در طی چرخه ماشین ظرفشویی قرار دارند ، طراحی شده است. با وجود نمکی هایی که به طور طبیعی در آب ما قرار دارند ، یک ترکیب محلول در آب تشکیل شده و معلق در آبِ آماده پمپاژ در پایان چرخه شستشو معلق می شود. در صورت عدم وجود مواد شوینده کافی ، به مدت طول چرخه ، این ترکیبات به حالت تعلیق نگهداری نمی شوند و یک پوشش باقی مانده سفید روی محتویات ماشین ظرفشویی می گذارد.


اگرچه احتمال کمتری وجود دارد ، ممکن است که استفاده بیش از حد از مواد شوینده ظرفشویی منجر به عدم حل شدن برخی از آن شود ، و ماشین ظرفشویی شما را با مانده های سفید مسدود کند. اگر فهمیدید که از مواد شوینده زیادی استفاده کرده اید ، باید ماشین ظرفشویی خود را از نظر انسداد ناشی از مواد شوینده بیش از حد بررسی کنید.اگر ماشین ظرفشویی به درستی گرم نشده باشد ، ممکن است مواد شوینده شما به درستی حل نشده باشند. این ممکن است به دلیل وجود مشکل در بخاری آب ظرفشویی ، مشکلی در ارتباط بین صفحه کنترل و مدار بخاری آب یا مشکل در خود کنترل پنل باشد. استفاده از ماشین ظرفشویی خود برای یک چرخه کوتاه شستشو ممکن است باعث عدم حل شدن مناسب مواد شوینده شود.
در تمام این موارد ، ممکن است بخواهید انسدادها را بررسی کنید و ماشین ظرفشویی را در حالی که خالی است ، اجرا کنید تا سعی در حل سایر مواد شوینده باقی مانده کنید.

آب سخت

اگر در یک منطقه آب سخت زندگی می کنید ، ممکن است ذخایر معدنی در ماشین ظرفشویی شما باقی بماند. این می تواند در کوتاه مدت با محصولات تمیز کننده ماشین ظرفشویی برطرف شود ، اما ممکن است بخواهید یک راه حل بلند مدت تر مصرف کنید. اگر ماشین ظرفشویی شما نرم کننده آب داخلی دارد ، می توانیدباافزودن نرم کننده آب این مشکل را حل کنید.

نمک ماشین ظرفشویی

اگر لکه سفید طعم شور دارد ، می تواند یک کلاه نمکی یا مهر و موم ضعیف باشد. بررسی کنید که آن به درستی تعبیه شده است و مهر و موم مطلوبی دارد.

2-چرا ماشین ظرفشویی من بو می کند

بعید به نظر می رسد که فاضلاب از یک منبع واقعاً نامطبوع وارد ماشین ظرفشویی شما شود ، مگر اینکه چندین قسمت در همان زمان شکست خورده باشند ، با این وجود آب ماندن در ماشین ظرفشویی یا ورود به داخل سینک شما می تواند به همین اندازه بد باشد.

ماشین ظرفشویی هوا شکاف

شکاف هوا به گونه ای طراحی شده است که جریان برگشتی را متوقف کند و به همین ترتیب اگر ماشین ظرفشویی شروع به بوییدن کرد ، باید بررسی کنید که آیا شکاف هوا مسدود شده است. همچنین ممکن است خط لوله بین ماشین ظرفشویی و شکاف هوا مسدود شود. در صورت خارج شدن انسداد یا ریختن انسداد ، لازم است لوله یا شکاف هوا جایگزین شود.

لوله های زباله

لوله کشی نامناسب می تواند باعث شود آب کثیف در سیستم شما آویزان شود. لوله زباله ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که در موقعیت مکانی تا حد امکان ایمن باشد. می توانید با استفاده از گیره شیلنگ لوله زباله خود را در وضعیت صحیح قرار دهید.

موادزائد و زباله

برای از بین بردن آب کثیف از ماشین ظاهرا ماشین ظرفشویی شما در تخلیه مشکل دارد ، ممکن است باعث بوی بد شود.ظرفشویی ، لوله ها را با کریستال سودا و آب بشویید. فیلتر را تمیز کرده و مطمئن شوید که هیچ انسداد در سیستم وجود ندارد که باعث زهکشی شود.
در آخر ، تمام قسمتهای ماشین ظرفشویی را تمیز تمیز کنید ، زیرا این ممکن است یک مشکل موقتی باشد. اگر قسمت خاصی هنوز بعد از تمیز کردن آن بوی می دهد – برای مثال واشر درب – باید آن را تعویض کنید. پیشنهاد میکنیم برای رفع مشکل با گروه فنی تبرید سرویس تماس بگیرید.

اخباربروزرسانی هامقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *